Solucan Gübresi Fiyatları

Solucan Gübresi Fiyatları

Solucan Gübresi Fiyatları

Solucan Gübresi Fiyatları

Bitkiler üzerinde sağladığı pek çok fayda nedeniyle solucan gübresi fiyatları sürekli olarak araştırılmaktadır. Bütçeyi zorlamayan fiyatlandırması sayesinde dileyen herkes bitkilerinde solucan gübresini rahatlıkla kullanabilmektedir. Sabit bir fiyatı olmamakla beraber, gramaja göre değişik fiyatlar ile satılmaktadır. Bunun yanı sıra, bu gübre türlerini katı ya da sıvı çeşitleri ile de piyasada bulmak mümkündür.

Bunun neticesinde fiyatlar gübrenin katı veya sıvı olmasına göre de değişiklik göstermektedir. Ayrıca markadan markaya fiyat farklılığı bulunan solucan gübreleri, kalite açısından da değerlendirilmektedir. İçerisinde bulundurduğu organik ya da inorganik katkılara göre de değişen fiyatlarla solucan gübresi bulmak mümkündür. Bu nedenlerden dolayı bu gübre türlerine ait sabit bir fiyatlandırma bulunmamaktadır.

Solucan Gübresi Faydaları

Solucan gübresi, bitkiler için yararlı olan ve antibiyotik özelliği gösteren solucan dışkılarından meydana gelir. Bu gübre çeşitleri kimyasal katkılar içermediği için oldukça doğal bir şekilde bitkileri besler. Böylelikle bitkiler daha sağlıklı ve hızlı bir büyüme gerçekleştirir. Diğer hayvansal gübrelere oranla çok daha fazla yararı olan solucan gübresi, çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle çiftçiler tarafından yaygın bir şekilde kullanılan solucan gübresi fiyatları her zaman merak konusu olmuştur.

Toprağın PH ve nem değerini bitkiler için uygun bir düzeye getiren bu gübrelerin su tutma kapasitesi de daha yüksektir. Organik maddelerce çok fazla zengin olan solucan gübreleri, bitkilerin besin ihtiyaçlarını çok uzun süre karşılayabilen yapıdadırlar. Ayrıca kullanıldığı bitkileri hava şartlarına karşı da daha dayanıklı hale getirmektedir. Bu özelliklerin yanı sıra bir diğer önemli özelliği de; bitkileri erken hasada hazırlamasıdır. Bu sayede tarımda verimlilik artışı da gözlemlenmektedir.

Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

Günümüzde pek çok çiftçi ve diğer yetiştiriciler tarafından yaygın olarak kullanılan solucan gübreleri; uygulama açısından da kolaylık sağlar. Bu gübreler tohumların çimlenme döneminde kullanılabildiği gibi, hasat dönemlerine kadar istendiği zaman kullanılabilmektedir. Diğer gübrelerin kullanımında aşırıya kaçıldığı taktirde zararlar meydana gelebilir. Fakat solucan gübresi kullanımında aşırılık meydana geldiği taktirde herhangi bir zararı olmamaktadır.

Ancak yine de bu gübreyi kullanırken miktarına, bitki cinsine ve toprağa dikkat etmek gerekir. Solucan gübresi genellikle toprağın en az 2 cm derinine karıştırılmalıdır. Oldukça yararlı olan solucan gübresi fiyatları, kullanılacak miktara göre değişmektedir. Bu nedenle gübrelenecek toprak alanı önceden belirlenmelidir.  EBF Gübre olarak her zaman avantajlı fırsatlara sahip bir şekilde solucan gübrelerinin adresi konumunda yer alıyoruz!

 

Bursa Solucan Gübresi

Bu gönderiyi paylaş

Comments (1)

  • Yahya Esen cevap

    Güzel Fiyatlandırma.

    Ekim 29, 2021 , 6:02 pm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir