Hizmetlerimiz

Solucan Gübre Üretimi

EBF Gübre İle Farkınızı Ortaya Koyun

Solucan Gübre Üretimi

Solucanlarla mamanın bir arada kaldığı süreye bağlı olarak, içerisinde solucan gübresinin de olduğu, ancak Solucanlara verilen mamanın %100 olarak solucanların sindirim sistemin geçmemiş, içinde diğer ayrışmış ve ayrışmamış maddelerinde olduğu kompost karışımıdır.

Bu nedenle elde edilen son ürün sadece solucan dışkısı olmamakta, üretim süresine bağlı olarak %40-%60oranında solucanların sindirim sisteminden geçmemiş mama veya büyükbaş hayvan dışkısı içermektedir. Bu sebeplerden  dolayı bu ürüne solucan humusu, solucan kompostu veya vermikompost denilir.

Solucan Satış Hizmeti

Amerika Kaliforniya eyaletinde, çok yavrulayan bir solucan türü ile çok çalışkan başka bir solucan türünün laboratuvar ortamında melezlenmesi sonucu üretilen Eisenia Foetida  – Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanı cinsi kültür solucanları,  worm castingve vermicompost üretimi için tüm dünyada en yaygın kullanılan cins solucanlardır.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı adıyla bilinen Eisenia Foetida kültür  solucanları hızlı çoğalmaları, tüketim ve üretimlerinin çabuk olmaları ile bilinir. Bu nedenle Solucan Gübresi üretimi için en uygun solucanlardır.

EBF Gübre

EBF Gübre İle Farkınızı Koyun

EBF Gübre

EBF Gübre İle Farkınızı Koyun

SOLUCAN GÜBRESİ NE İŞE YARAR?

Bir çok insan, toprağın canlı olduğunu ve inanılmaz bir derecede mikroorganizma bulundurduğunun farkında değil. Bir avuç toprak, gezegenimizde şimdiye kadar yaşayan insan sayısından daha fazla sayıda mikroorganizma içermektedir. Tıpkı kendi bünyemizde yararlı bakterilerin kendi sağlığımızda önemini daha da iyi anlamaya başladığımız gibi, yararlı bakterilerin besin maddelerini  bitkiler için kullanılabilir kılmak için çok önemli olduklarına dair  kanıtlar mevcuttur. Bu mikroorganizmalar, bitkilerle güçlü bir sinerji oluştururlar, böylece toprağı su ve besin maddelerini tutmada daha iyi dirençli hale getirirler. Mikroorganizmaların beslenmesi için karbona ihtiyacı vardır ve kimyasal gübreler bunu yok etmektedir. Sonuç olarak toprakların iyileştirilmesi  için doğal bir çözüm olarak solucan gübresine  ihtiyaç vardır. Organik tarım uygulamaları, ideal toprak koşullarını geliştirirken, kimyasal tarım yöntemleri toprakların dünya çapında bozulmasını tehdit etmektedir. Mahsullerin organik tarım yöntemleri kullanılarak yetiştirilmesi ve işlenmesi gerekir. Çevreyi ve beslenme kaynağımızın geleceğini korumanın en iyi yollarından biri budur.

Solucan Gübre Satışı

%100 Solucan Gübresi olarak da tanımlanabilir. Nasıl ki büyükbaş hayvanların dışkısına doğrudan gübre diyorsak, solucanın dışkıladığı maddeye de gübre denmektedir.

Solucanlara verilen mamanın, %100’ünün solucanların sindirim sisteminden geçtiği, doğrudan dışkıladığı, içinde sindirim sisteminden geçmemiş herhangi bir madde kalmamış ürüne Solucan Gübresi – Worm Casting denir. solucan gübresi satmak isteyenler,solucan gübresi almak isteyenler,solucan gübresi nereden alınır,solucan gübresi satanlar,solucan gübresi nerede kullanılır,solucan gübresinin faydaları,solucan gübresi üretimi,solucan gübresi nasıl üretilir,solucan gübresi almak istiyorum,solucan gübresi üretmek istiyorum,solucan gübresi fiyatı,solucan gübresi toptan fiyatı,solucan gübresi toptan satışı,solucan gübresi nereden alabilirim,solucan gübresi nereden temin edebilirim,solucan gübresi kapıda ödeme,solucan gübresi ceviz ağacına faydası nedir,solucan gübresi sebzelerdeki etkisi,solucan gübresi verim artışı oranları,solucan gübresi ne işe yarar,solucan hakkında bilmeniz gereken her şey ile ilgili, EBF Gübre olarak hizmetinizdeyiz.

EBF Gübre

EBF Gübre İle Farkınızı Koyun